جشنواره شعر فجر

در . ارسال به فرهنگی

n00033105-b
شورای علمی جشنواره شعر فجر تشکیل شد

نهمین جشنواره بین‌المللی جشنواره شعر فجر در حالی به روزهای برگزاری احتمالی در بهمن و اسفند نزدیک می‌شود که خبر می رسد اعضای شورای علمی این دوره تشکیل شد.

اسماعیل امینی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس درباره شعر فجر اظهار داشت: بنده یکی از حدود 9 نفر عضو شورای علمی جشنواره هستم.

امینی در ادامه در پاسخ به اینکه جلسات شورای علمی در حال برگزاری است یا تاکنون برگزار شده، ابراز داشت: هنوز جلسات رسمیت ندارد، اما اعضای شورا حدود نه نفر هستند.

بر اساس گزارش فارس، حسین نوش آبادی سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هفته گذشته در نشست خبری هفتگی اعلام کرده بود که، طبق فراخوان این دوره جشنواره، علاقه‌مندان می‌توانند تا پایان دی ماه آثار خود را ارسال کنند.
وی ادامه داد: تأخیری در این زمینه صورت گرفته و ما هم آن را قبول داریم. جشنواره مشغول اصلاح و بازنگری برخی از امور بود و طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته تا اول بهمن‌ماه اعضای هیئت علمی و انتخاب شعر تعیین خواهند شد. با یک‌مقدار تأخیر کار را دنبال می‌کنیم و اگر نتوانیم تا بهمن ماه جشنواره را برگزار کنیم، حتماً در اسفندماه برپایی آن را خواهیم داشت.

امینی جزء هیئت امنای بنیاد شعر و ادبیات داستانی است و اعضای آن شامل: سیدعباس صالحی معاون فرهنگی وزیر ارشاد، محمدعلی زم معاون فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه شورای هماهنگی مناطق آزاد کشور، محمدهادی ایازی رئیس شورای مشاوران شهردار تهران، سیدمجید حسینی مدیرعامل نشر شهر، ابراهیم حسن بیگی داستان نویس، اسماعیل امینی شاعر، مصطفی رحماندوست نویسنده، محمد حسنی مدیرعامل سابق بنیاد و مهدی قزلی تشکیل می‌دهند.

افزون بر این شنیده شده «اسماعیل امینی» یکی از گزینه‌های دبیری دوره نهم جشنواره شعر فجر شمرده می‌شود و به سیاق جشنواره جلال آل احمد مهدی قزلی دبیر اجرایی جشنواره خواهد بود. ( برگزاری جشنواره بین‌المللی شعر فجر به بنیاد شعر و ادبیات داستانی سپرده شده است)