نویر مرد سال

در . ارسال به ورزشی

n00079374-b
مارادونا: مسی و رونالدو نفس تازه کنند که نویر مرد سال شود

به باور اسطوره فوتبال آرژانتین و جهان، جایزه توپ طلای سال ۲۰۱۴ فیفا باید به دروازه‌بان تیم ملی آلمان تعلق گیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، دیگو مارادونای 54 ساله فکر می‌کند در سال میلادی که خاتمه یافت، هیچ بازیکنی بهتر از «مانوئل نویر» کار نکرده است. او گلر بایرن و تیم آلمان را حتی برتر از لیونل مسی، بازیکن هموطنش یا کریستیانو رونالدو پرتغالی می‌داند.

مارادونا در گفت‌وگو با رادیو هاوانا در کوبا اظهار داشت: فیفا باید جایزه توپ طلای سال را به جای مسی و رونالدو به نویر دهد. این دروازه‌بان در سال 2014 خدمات بسیار زیادی داشته که قهرمانی آلمان در جام جهانی، مهم‌ترین آن بود.

مراسم بزرگداشت تختی

در . ارسال به ورزشی

470572 724
مراسم بزرگداشت تختی در بوئین‌زهرا و قزوین برگزار می‌شود

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین از برگزاری مراسم بزرگداشت جهان‌پهلوان تختی در بوئین‌زهرا و قزوین خبر داد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس محمد مشهدی‌آقایی با اعلام این خبر گفت: با توجه به جایگاه ویژه‌ای که جهان‌پهلوان تختی در بین مردم قزوین و بخصوص بوئین‌زهرا دارد و کمک‌هایی که تختی در آن زلزله تاریخی به مردم این شهر دارد امروز بعد‌ازظهر مراسمی به مناسبت سالگرد بزرگداشت جهان‌پهلوان تختی در بوئین‌زهرا برگزار می‌شود. وی ادامه داد: همچنین ساعت 6 بعد از ظهر فردا در سالن علوم پزشکی شهر قزوین تحت عنوان پادگان خادم با حضور قهرمانان اسبق کشتی جهان و دوستان و هم‌دوره‌ای‌های جهان‌پهلوان تختی برگزار خواهد شد.

تیم فوتسال بانوان

در . ارسال به ورزشی

n00081086-b
تیم فوتسال بانوان دانشگاه آزاد 2 میلیون تومان جریمه شد

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، تیم فوتسال بانوان دانشگاه آزاد را به دلیل مجهز نبودن آمبولانس به دستگاه شوک جریمه کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، دیدار دو تیم فوتسال بانوان دانشگاه آزاد اسلامی و البرز شهرداری زنجان قرار بود 20 آبان ماه در تهران برگزار شود که با دلیل غیر موجه تیم البرز شهرداری زنجان، این بازی برگزار نشد.
به دلیل عدم حضور تیم البرز شهرداری زنجان، نتیجه این دیدار سه بر صفر به سود تیم دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.
همچنین به دلیل عدم حضور آمبولانس با دستگاه شوک در محل برگزاری مسابقه، تیم دانشگاه آزاد اسلامی به پرداخت 20 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

ملی‌پوشان در ملبورن

در . ارسال به ورزشی

635556173177110279 
ایران و استرالیا در کانون توجه رسانه‌های معتبر دنیا

تیم ملی فوتبال ایران که صبح امروز به وقت محلی به شهر ملبورن رسید نخستین تمرین خود را در این شهر برگزار کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، در این تمرین کارلوس کی روش برنامه های تمرینی خود را به بازیکنان دیکته کرد تا بازیکنان در فاصله پنج روز تا دیدار برابر بحرین، ذهن و بدن آماده تری پیدا کنند.
15 دقیقه ابتدایی این تمرین به روی خبرنگاران و عکاسان رسانه های گروهی باز بود اما بعد این زمان، تمرینات تیم ملی پشت درهای بسته برگزار شد تا کادر فنی بتواند برنامه های خود را به دور از چشمان رسانه ها برگزار کند.
در اواخر تمرین، بازیکنان تیم ملی کویت که برای تمرین به همان زمین آمده بودند با بازیکنان تیم ملی ایران خوش و بش کردند.
رییس فدراسیون فوتبال کویت هم با لباس ورزشی در کنار تمرین تیم ملی کویت حاضر بود. همزمان با آغاز تمرین کویت، خبرنگاران پر تعداد کره ای هم برای پوشش تمرین حریف تیم ملی کشورشان به این کمپ آمدند.
در حاشیه تمرین امروز ایران، شبکه های تلویزیونی و خبرگزاریهای معتبر دنیا با کارلوس کی‌روش و اشکان دژاگه گفت و گو کردند.
به گفته یکی از والنتیرهای رسانه ای کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز بیشترین استقبال از تمرینات تیم ایران و استرالیا صورت گرفته است.